Trwa ładowanie proszę czekać ...

Zabiegi medycyny estetycznej - jak to wygląda?

2 stycznia 2021

Zabiegom z zakresu medycyny estetycznej mogą być poddawane dosłownie wszystkie obszary naszego ciała. To tak na dobrą sprawę od nas zależy, co chcemy zmienić/poprawić/upiększyć. Wybór wśród zabiegów jest bardzo duży i co najważniejsze, coraz to więcej zabiegów nie wiąże się z bólem czy długą rekonwalescencją. Są to w większości zabiegi nieinwazyjne, trwają stosunkowo krótko (w znieczuleniu miejscowym), a pierwsze fenomenalne efekty pojawiają się nierzadko zaraz po skończeniu zabiegu!

Dlaczego medycyna estetyczna cieszy się takim zainteresowaniem?

Przede wszystkim obecnie na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej może sobie pozwolić coraz to większa liczba osób. Nie są to już zabiegi tak drogie i niedostępne „zwykłym śmiertelnikom” jak dawniej, kiedy to poddawały się im „gwiazdy” filmowe czy muzyczne i co zamożniejsi ludzie.

W tej chwili zdecydowanie najczęściej zarówno kobiety jak i mężczyźni (bowiem i oni często chcą swoją urodę poprawić i nic w tym dziwnego!) „sięgają” po zabiegi nieinwazyjne, które nie powodują bólu i nie wymagają długotrwałej rekonwalescencji. Są to za to zabiegi, których efekty są niemal natychmiastowe i utrzymują się bardzo długi czas. Okazuje się zatem, że dzięki współczesnej medycynie estetycznej powiedzenie „chcesz być piękna – musisz cierpieć” przestaje już mieć zastosowanie.

Zabiegi na twarz

Zabiegi mające na celu poprawienie wyglądu twarzy są jednymi z częściej wykonywanych. Nie można się temu dziwić, bowiem to zazwyczaj właśnie twarz jest pierwszym „elementem” człowieka, na który zwraca się uwagę – jest to pewnego rodzaju wizytówka. Zabiegów na twarz jest całe mnóstwo – można zdecydować się na zabiegi wypełniające zmarszczki i nierówności, zabiegi poprawiające owal twarzy, ogólnie modelujące, poprawiające usta, likwidujące „worki” pod oczami i tak można by jeszcze długo wymieniać...

Usta to podstawa

Wiele jest metod, dzięki którym można znacznie poprawić wygląd ust. Usta przyciągają uwagę, zatem nic dziwnego w tym, że zwłaszcza kobiety pragną, aby były one pełne, jędrne, gładkie, aby miały wyrazisty kolor. Jeśli takimi właśnie ustami kobieta nie została obdarowana przez naturę, a pragnie je mieć, zawsze może ową naturę poprawić z pomocą profesjonalisty.

Usta można powiększyć, nadać im odpowiedni kształt, ujędrnić. Doskonale sprawdza się tutaj zupełnie bezpieczny kwas hialuronowy, bo przecież występuje on naturalnie w ludzkim organizmie. Nie słabnie także zainteresowanie botoksem. Zabieg polega na wstrzykiwaniu po naskórek małych ilości danego preparatu przy pomocy cieniutkiej igły bądź specjalnego pistoletu. Jest to niemal bezbolesne, aby zapewnić jeszcze większy komfort stosuje się znieczulenie miejscowe. Zabieg trwa dosłownie kilka minut, a efekty utrzymują się kilka, a nawet kilkanaście miesięcy!

Zabiegi tego rodzaju przeprowadzać należy wyłącznie w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej. Przez każdym, nawet najmniejszym zabiegiem odbywa się konsultacja lekarska, w czasie której lekarz dokładnie opisuje cały zabieg, informuje o przeciwwskazaniach (a w przypadku każdego zabiegu takowe istnieją) i ewentualnych skutkach ubocznych (które jednak występują rzadko).

Przy pomocy kwasu hialuronowego czy botoksu można tak naprawdę poprawić całą twarz, a nie tylko usta. Odpowiednio zaaplikowane dają wspaniały efekt, dzięki czemu przez długi czas można cieszyć się piękną, jędrną skórą bez zmarszczek i innych niedoskonałości.