Trwa ładowanie proszę czekać ...

Dzienny makijaż

7 września 2020

Każda z nas zastanawia się, jak powinien wyglądać dobry dzienny makijaż. Chcemy wyglądać na zadbane, ale nie przesadnie wymalowane. Ma być naturalnie, niewidocznie, ale to, co najładniejsze - powinniśmy podkreślić. Przedstawimy poniżej kilka sposobów na fajny i lekki dzienny makijaż, który wieczorem kilkoma ruchami możemy poprawić na mocną i wyjściową stylizację. Do dzieła!

Przygotowanie
Przed każdym makijażem powinniśmy odpowiednio przygotować naszą skórę. Wiadomo, że nie każda z nas ma chęć i czas każdego ranka poświęcać po kilkadziesiąt minut na zrobienie dobrego makijażu, więc czas na eksperymenty zostawiamy wieczorem. Rano będziemy używać czegoś sprawdzonego! Ale - najpierw oczyśćmy twarz. Na początek opłuczmy twarz letnią wodą, a następnie umyjmy ją pianką lub żelem nawilżającym. Róbmy to delikatnie i bez pośpiechu, przy okazji masując zmęczoną i niewyspaną twarz. Następnie możemy popsikać się wodą termalną lub przemyć twarz płynem micelarnym, istotną kwestią jest to, że potrzebujemy wody i nawilżenia! Nakładamy serum nawilżające oraz lekki krem. To mit, że rano należy nakładać krem matujący, żeby skóra się nie błyszczała przez cały dzień - jeszcze raz to powtórzymy, że skóra potrzebuje przede wszystkim nawilżenia.

Zakrywanie
Następnie wklepujemy bazę pod makijaż, czekamy aż się wszystko wchłonie i kilkoma ruchami wklepujemy podkład płynny lub mineralny. Nasz ulubiony. Ważne, żebyśmy wiedziały, jaki się u nas sprawdza, bo rano ciężko jest sprawnie naprawiać błędy lub niewielkie wpadki. Po podkładzie następuje wyrównanie kolorytu cery poprzez użycie korektora, a następnie rozświetlamy cienie pod oczami. Możemy wszystko uwieńczyć pudrem transparentnym. Jeśli lubimy się bawić pędzlem, dodajmy naszej twarzy wyrazu używając oddzielnie różu i brązera. Na pewno w tej chwili zaczynamy siebie przypominać w lustrze.

Oczy
Pamiętaj, że malujesz się na cały dzień pracy, więc używaj raczej neutralnych cieni. Wszystko, co pasuje do twoich oczu i twojego stylu. Jeśli jesteś odważna, możesz pozwolić sobie na kolorową kreskę. Nie zapomnij o zrobieniu brwi, które są wizytówką naszej twarzy. Pomaluj również rzęsy, aby "otworzyć" oczy.

Usta
Piękne usta to bardzo ważna rzecz. Dlatego zadbaj, by wyglądały estetycznie i były dobrze nawilżone. Po nocy warto zebrać martwy naskórek chusteczką, a następnie użyć pomadki ochronnej. Jeśli lubisz kolorowe szminki - pomaluj się, ale niezbyt wyzywająco. Wyraźne kolory zostaw na wieczór.