Trwa ładowanie proszę czekać ...

Profesjonalne wybielanie zębów

13 grudnia 2022

Któż z nas nie marzy o pięknym i białym uśmiechu? Przebarwienia, które pojawiają się na naszych zębach spowodowane są paleniem papierosów, piciem dużej ilości kawy, a także czerwonego wina. Wybielanie zębów jest coraz bardziej powszechne i bardziej dostępne niż kiedykolwiek. Zęby możemy wybielić korzystając z różnego rodzaju żelów, past wybielających czy przy pomocy zabiegów laserowych.

Proces wybielania zębów

 Jest to proces zachodzący na powierzchni szkliwa zęba – następuje utlenianie, które w sposób widoczny rozjaśnia jego odcień. Preparaty, które stosuje się w domowych warunkach, tak naprawdę nie są w stanie wybielić zębów w sposób zadowalający. Długotrwały efekt zapewnia jedynie skorzystanie z usług gabinetów specjalistycznych.

Wybielanie u stomatologa

 Pierwszym etapem wybielania zębów u stomatologa jest przede wszystkim wizyta konsultacyjna, podczas której lekarz stomatolog przeprowadza wywiad z pacjentem, tzn. sprawdza jego stan uzębienia i dobiera indywidualną metodę wybielania zębów. Kolejnym z etapów jest profesjonalne oczyszczenie zębów, czyli usuniecie nalotu oraz kamienia nazębnego, a także ich piaskowanie i polerowanie.

Metody wybielania

 Jedną z popularnych metod wybielania zębów jest metoda nakładkowa. Jej działanie opiera się na używaniu specjalnych szyn z winylu, które są dopasowane do kształtu szczęki. Jest ona wypełniona środkiem wybielającym – najczęściej nadtlenkiem karbamidu. Taką szynę zakłada się na noc. Taki proces trwa od jednego do dwóch tygodni. Efekt takiej kuracji może utrzymać się nawet kilka lat. Drugą z metod jest metoda naświetleniowa, którą można przeprowadzić jedynie w gabinecie dentystycznym. Jej efekty są niezwykle silne i długotrwałe. Odcień bieli zębów może zmienić się nawet o osiem tonów.

Wady i zalety profesjonalnego wybielania zębów

 Jedną z zalet jest niewątpliwie uzyskanie oczekiwanego efektu – śnieżnobiały uśmiech i to podczas jednego zabiegu, bez dodatkowych zabiegów w domu. Zabiegi takie są dużo bardziej komfortowe. Niestety są również negatywne strony. Finalny efekt wybielania zębów widoczny jest dopiero po kilku dniach. Zabiegi mogą wywoływać ból zębów, ponieważ zwiększa się ich wrażliwość.