Trwa ładowanie proszę czekać ...

Przeciwwskazania do depilacji laserowej

28 kwietnia 2020

​Bardzo wiele osób marzy o tym, aby poprawić swoją urodę. Cel taki można osiągnąć na różne sposoby, a jednym z nich jest poddanie się depilacji laserowej. Bardzo wiele osób uważa, iż owłosienie czy to na nogach czy też pod pachami (zwłaszcza u kobiet!) jest bardzo nieestetyczne. W związku z tym niechcianego owłosienia pozbywa się poprzez zgolenie go maszynką, usunięcie przy pomocy wosku czy depilatora. Niestety wcześniej czy później (w zależności od zastosowanej metody) włosy ponownie rosną. Poza tym, niektóre osoby posiadające szczególnie wrażliwą skórę, po goleniu zauważają także mało estetycznie wyglądające czerwone krostki, które dodatkowo mogą piec i swędzieć. Jeśli chcemy pozbyć się owłosienia raz a porządnie, na dobre, warto zastanowić się nad taką propozycją jak depilacja laserowa.

Choć depilacja laserowa jest najlepszą metodą pozbycia się owłosienia, a w dodatku bezpieczną, nie oznacza to, że każdy może się jej poddać. Zanim zaczniemy szukać najlepszego gabinetu kosmetycznego, w którym poddamy się zabiegowi, musimy się dowiedzieć, czy w ogóle możemy poddać się depilacji laserowej, bowiem istnieją także przeciwwskazania. W żadnym wypadku nie możemy zatajać informacji o naszym stanie zdrowia podczas wywiadu przed zabiegiem, bowiem może to grozić poważnymi konsekwencjami.

Potrzebujesz wykonać USG w Kielcach lub okolicach? Kliknij! ----> Usg-kielce.pl

Jeśli chodzi o przeciwwskazania czasowe to zaliczyć można do nich ciążę oraz czas karmienia piersią, świeżą opaleniznę (na minimum miesiąc przed zabiegiem nie możemy się opalać czy to w solarium czy naturalnie). Nie możemy poddać się zabiegowi jeśli pijemy herbatki i inne napary z ziół (głównie chodzi o nagietek i dziurawiec), jeśli przyjmujemy leki światło-uczulające i retinoidy, gdy niedawno przebyliśmy jakąś operację, a także kiedy stosujemy kremy czy maści z retinolem.

Niestety osoby chorujące na cukrzycę, łuszczycę (i inne przewlekłe zmiany skórne), padaczkę, posiadające rozrusznik serca nie będą mogły poddać się zabiegowi. Jeżeli nie chorujemy na żadną z wyżej wymienionych chorób, możemy zapisać się na zabieg uprzednio odpowiednio wcześnie rezygnując z opalania, wykonywania peelingu, depilacji inną metodą i odstawiając wymienione leki i kremy.

Ostateczną decyzję odnośnie tego czy możemy poddać się depilacji laserowej czy nie i tak podejmie kosmetolog. Osoby mające wyjątkowo delikatną skórę i takie, które są podatne na różne problemy skórne również mogą być niedopuszczone do zabiegu. Jeśli wszystko jest w porządku i nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu, warto znaleźć dobry gabinet kosmetyczny. Jeżeli w internetowej wyszukiwarce wpiszemy hasło "depilacja laserowa Kraków", na pewno znajdziemy wiele interesujących, atrakcyjnych ofert.