Trwa ładowanie proszę czekać ...

Salipeel

3 czerwca 2020

​Kilka słów o zabiegu

Salipeel jest to peeling przy użyciu preparatu, w którego skład wchodzi 25-30% kwas salicylowy oraz kwas azelainowy. Substancja nie tylko usuwa trądzik, ale poprzez swoje działanie złuszczające pobudza procesy odnowy skóry. Usuwając zbędny, zrogowaciały naskórek, a tym samym wpływa na poprawę napięcia skóry i wygładzenie zmarszczek.

Zabieg Salipeel złuszcza martwy naskórek, oczyszcza pory, zmniejsza widoczność blizn potrądzikowych oraz usuwa tak niechciane przez wszystkich zaskórniki. Kwas salicylowy posiada właściwości bakteriostatyczne, dzięki czemu reguluje pracę gruczołów łojowych, zmniejszając zbyt dużą produkcję łoju. Wskazaniami do wykonania zabiegu jest między innymi trądzik zapalny i niezapalny, zapalenie mieszków włosowych, skóra łojotokowa, rozszerzone pory, blizny potrądzikowe, łuszczyca, przebarwienia, oznaki starzenia

Jak wygląda zabieg?

Kwas nakłada się na oczyszczoną skórę około 3-7 minut. Następnie neutralizuje się działanie kwasu. Pacjent podczas zabiegu może odczuwać pieczenie, szczypanie, które znika po neutralizacji. Cera po zabiegu może być zaczerwieniona i obrzęknięta. W ciągu kilku dniach po zabiegu może mieć miejsce łuszczenie naskórka. Zabieg trwa około 15 minut. By uzyskać odpowiednie efekty zabieg powinno się wykonać w serii 4-6 zabiegów co dwa – cztery tygodnie.

Po zabiegu

Oczywiście po zabiegu przez czas około czterech tygodni nie należy się opalać oraz stosować kosmetyków z AHA przez dwa tygodnie i nie zdrapywać złuszczającego się naskórka. Powinno się zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry i używać preparatów z filtrami SPF. Makijaż można nałożyć na twarz dopiero kilka godzin po zabiegu, najlepiej po 24 godzinach.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do zabiegu Salipeel są przede wszystkim: alergie skórne, opryszczka, terapia pochodnymi witaminy A. Na tydzień przed zabiegiem nie należy stosować retinoidów, preparatów drażniących skórę, mężczyźni nie powinni golić się na godzinę przed peelingiem, tydzień przed zabiegiem nie należy stosować również woskowania, oraz elektrolizy i dermabrazji.