Trwa ładowanie proszę czekać ...

Dążymy do idealnej cery

10 lutego 2021

Chcesz mieć piękną cerę i idealną? Niestety gładkość nie jest pisana wszystkim w genach, dlatego sami musimy zadbać, aby nasza skóra stała się taka a nie inna. W tym celu zwykle stosujemy tony pudrów, fluidów i podkładów na twarz, które wcale sytuacji nie poprawiają. O to, co jest po makijażem także trzeba dbać. W byciu idealnie gładką takie sposoby może i nim pomogą, ale tylko na chwilę, ponieważ po zmyciu pudru wracamy doi swojej poprzedniej sytuacji. 
Bardzo ważna kwestię stanowi oczyszczanie twarzy. Musimy pozbyć się z niej wszelkich zanieczyszczeń minimum dwa razy dziennie. Żele i toniki, których używamy powinna być dobrane do naszego typu cery. Bardzo istotne jest to, aby nigdy nie kłaść się spać z makijażem. Należy go zmyć przed snem. Przed myciem twarzy, opłucz ja ciepłą wodą, dzięki temu otworzą się pory, zaś po myciu zimną, aby się zamknęły. Nie zapominaj również po tonikach, które pozbędą się resztek zanieczyszczeń, które zostały na twarzy. On jednak także powinien być dobrany do naszej cery.

Nawilżenie i pielęgnacja
Pamiętaj o bardzo ważnej kwestii, jaka jest nawilżanie swojej cery. Zacznij od oczyszczenia jej, następnie przetrzyj tonikiem, a na końcu wklep krem nawilżający. Najlepiej jest korzystać zarówno z kremów na dzień jak i na noc. Nie zapominaj równie o delikatnym masarzu cery, kiedy nakładasz krem. Sprawi on, że będzie on lepiej wchłaniany. W lecie stosujemy kremy z filtrem, a w zimie takie, które ochronią cerę przed zimnem.

Bardzo ważne jest także złuszczanie naskórka. Powinno ono odbywać się raz w tygodniu. Używamy do tego celu peelingu, który jest dostosowany do naszego rodzaju twarzy. Jeśli masz cerę tłustą, to stosuj peeling gruboziarnisty, jeśli wrażliwą to go unikaj. Pomocne naszej cerze są także różnego rodzaju maseczki. Dlaczego są one tak skuteczne? Przede wszystkim, dlatego, że wnikają one głęboko w skórę i tam podejmują działanie. Nie przesadzajmy jednak z nimi i stosujmy je raz w tygodniu.

A co jeśli mamy trądziku, który jest dość irytujący i chcemy się go pozbyć? Stosujemy kosmetyki, które są przeznaczone do walki z problemem. Pamiętajmy jednak, aby nie przesadzić z nimi, ponieważ przesuszymy naszą skórę i problem się jeszcze nasili. Jednak żadne kosmetyki i oczyszczanie przed snem nie pomogą, jeśli Twoja poduszka będzie brudna. Bardzo ważne jest to, aby prać często poszewkę, ponieważ gromadzą się na niej bakterie, kurz i brud, które następnie znajdują się na naszej twarzy. Tak, więc nawet najlepsze oczyszczanie nie pomoże, jeśli będziemy mieć nieświeżą poszewkę.