Trwa ładowanie proszę czekać ...

Poprawiamy wygląd cery

25 lutego 2021

Chciałabyś mieć cerę jak gwiazda filmowa, ale mimo starań nie wygląda ona tak dobrze. Zastanawiałaś się, co jest tego przyczyną? Bardzo duże znaczenie w wyglądzie naszej cery ma to, co jemy każdego dnia. Jeśli wolisz spożywać potrawy tłuste, smażone, słodkie i przede wszystkim niezdrowe, a warzywa i owoce ni mają dla Cienie żadnego znaczenia, to jedynym sposobem na poprawę wyglądu cery może być zmiana diety na taką, która bogata jest w warzywa, owoce, kasze, orzechy, chude mięso i świeżo wyciskane soki. Do tego najlepiej jest także dodawać aktywność fizyczna a zobaczysz, że nie tylko staniesz się szczęśliwsza, ale co najlepsze będziesz znacznie lepiej wyglądać.

Jakie są, więc zasady zdrowej twarzy, aby jeszcze wzmocnić działanie zdrowej diety? Przede wszystkim picie dużej ilości płynów każdego dnia. Jest to bardzo ważny element diety, ponieważ to właśnie woda najlepiej nawilża nasz organizm. Picie 8 szklanek dziennie to absolutne minimum. W lecie oczywiście zwiększamy dawkę wypijanych płynów.

Bardzo istotne jest także oczyszczanie twarzy z kurzu i brudu. Powinniśmy ją myć przynajmniej dwa razy dziennie. Nie myśl nawet o niezmywaniu makijażu na noc, ponieważ zaszkodzisz swojej skórze, a rano pojawią się wypryski. Twarz najlepiej płukać zimna wodą, a makijaż zmywać szmatką z mikrofibry. Jeśli nie chcesz mieć każdego dnia niespodzianek na twarzy, to nie zaczesuj włosów na twarz. Bardzo często na włosach gromadzi się nie tylko kurz, ale także łupież, do tego włosy się też przetłuszczają i powodują rozwój bakterii na twarzy.

Zabiegi kosmetyczne, nawilżanie oraz naturalne kosmetyki i sen
Masz problem z niedoskonałościami? Nie panikuj, nie musisz ciągle biegać do kosmetyczki na zabiegi i oczyszczanie twarzy. Jeśli będziesz robić to zbyt często, to Twoja skóra będzie miała zaburzoną naturalną równowagę. Wystarczy, że odwiedzisz salon kosmetyczny raz na dwa miesiące.

Postaraj się stosować kremy zarówno na noc jak i na dzień. Bardzo ważne, aby były one przeznaczone do twojego typu skóry oraz zawierała odpowiednie składniki, które na noc będą wchłaniane przez skórę. Ponieważ podczas snu jest to znacznie szybsze, krem będzie miał lepsze działanie.

Jeśli nie jesteś przekonana, co do kosmetyków, które używane są w salonach, to możesz sama zrobić sobie własne. W zależności od tego, czego potrzebuje twoja twarz, możesz robić różne maseczki, które nie tylko nawilżają i eliminują pryszcze, ale także złuszczają naskórek. Jednak jest jeden kosmetyk, który na twarz jest dla każdego najlepszy. Jest to oczywiście sen. Jeśli nie zapewnisz swojemu organizmowi odpowiednich dawek snu, to nie będzie się cera dobrze prezentowała.