Trwa ładowanie proszę czekać ...

Face-lift, czyli kilka słów o liftingu twarzy

21 listopada 2020

Która z nas nie marzy o zdrowej i jędrnej skórze, która zawsze jest pełna blasku? Niestety, im jesteśmy starsze, tym nasz organizm produkuje mniej kolagenu, w wyniku czego skóra wiotczeje, pojawiają się zmarszczki i bruzdy. Innymi słowy, bez względu na to, na ile lat czujemy się wewnętrznie, nasza skóra się starzeje. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna zna rozwiązania na problem starzejącej się skóry – zabieg liftingu twarzy. Okazuje się, że taki zabieg cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród celebrytów i gwiazd show-biznesu, ponieważ coraz częściej korzystają z niego panie w różnym wieku i grupie zawodowej.

Lifting twarzy jest zabiegiem chirurgicznym, czyli operacyjnym, co wiąże się ze większą ingerencją w nasz organizm niż np. peeling mechaniczny czy zabiegi kwasami. Z racji tego, nie każdy może poddać się takiemu zabiegowi. Istnieją przeciwwskazania, z którymi trzeba się koniecznie zapoznać przed ewentualnym zabiegiem. Oczywiście, każdy profesjonalny gabinet medycyny estetycznej poprosi pacjenta o wypełnienie formularza medycznego. Co może przeszkodzić nam w liftingu twarzy? M. in.: cukrzyca, nadciśnienie, poważne stany zapalne skóry twarzy, skazy naczyniowe (zwłaszcza, jeśli ktoś posiada cerę naczynkową powinien się skonsultować z lekarzem), ogólny zły stan zdrowia (np. grypa lub angina), ropne zapalenie zatok czy jakiekolwiek nieprawidłowości wykazane przez badania laboratoryjne lub badania USG.

Przed każdym zabiegiem konieczna jest wnikliwa konsultacja z chirurgiem plastycznym, który ustali oczekiwania, jakie mamy odnośnie do wyniku zabiegu oraz dobierze właściwą metodę. Podczas konsultacji dowiemy się również o wszelkich efektach ubocznych i ewentualnym ryzyku, w razie niepowodzenia zabiegu. Poza wszystkimi podstawowymi badaniami, będziemy proszeni o odstawienie palenia papierosów na co najmniej tydzień przed zabiegiem oraz na czas rekonwalescencji.

Na czym w ogóle polega lifting twarzy? Generalnie chodzi o usunięcie nadmiaru skóry i tłuszczu w okolicach twarzy – chirurg plastyczny robi nacięcia przy skroniach, koło uszów oraz w części potylicznej, by pozbyć się niepotrzebnej skóry oraz naciągnąć zdrową skórę. Podczas zabiegu pacjent jest pod znieczuleniem ogólnym. Wszelkie blizny po zabiegu są praktycznie niewidoczne, ponieważ skóra zszywana jest za uszami i we włosach. Po ok. 7 dniach szwy zostaną zdjęte, przez 3 kolejne miesiące należy odpowiednio natłuszczać skórę, a przede wszystkim – cieszyć się z efektów!