Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jaki peeling najlepiej wybrać?

18 listopada 2020

Jeśli często zastanawiasz się, jaki peeling będzie dla Ciebie odpowiedni – warto wcześniej o tym poczytać lub zasięgnąć profesjonalnej porady kosmetyczki bądź lekarza pracującego w klinice medycyny estetycznej. Dlaczego jest to takie ważne? Ponieważ nieodpowiednio dobrany peeling może Ci poważnie zaszkodzić, poważnie podrażnić i przesuszyć naskórek, a nawet pozostawić trwałe ślady.

Na rynku istnieje olbrzymi wybór pośród peelingów. Głównie powinnaś skupić się na metodzie wykonania (mechanicznej, chemicznej lub mieszanej) oraz głębokości, na jakiej działa peeling.

- cera tłusta i ze skłonnością do wyprysków: z automatu sądzimy, że jeżeli coś jest tłuste to trzeba je jak najdokładniej zetrzeć. Nic bardziej mylnego! Stosując gruboziarnisty peeling na skórę tłustą zniszczymy jej naturalną powłokę i sprowokujemy do jeszcze większego produkowania sebum. Podczas stanu zapalnego dodatkowo poroznosimy bakterie po całej twarzy! Dla cery tłustej i ze skłonnością do wyprysków poleca się peelingi kawitacyjne oraz średniej grubości ziaren. Trzeba pamiętać o porządnym nawilżeniu po zabiegu, gdyż oczyszczona skóra wręcz domaga się wody po takim wysiłku.

- cera delikatna i wrażliwa – przede wszystkim poleca się wszelkiego rodzaju peelingi drobnoziarniste, które łagodnie usuwają martwy naskórek i pobudzają komórki do pracy, a także wspomagają krążenie na twarzy (przez delikatne masowanie).

- cera naczynkowa – tutaj musimy bardzo uważać! Zbyt ostre peelingi mogą spowodować popękanie naczynek lub ich uszkodzenie. Dla cery naczynkowej najlepiej sprawdzą się łagodniejsze peelingi enzymatyczne (czyli takie, które zawierają aktywne składniki roślinne).

- cera normalna – zadowoli się każdego rodzaju peelingiem, więc możemy poeksperymentować. Ostatnio coraz popularniejsze stają się peelingi gommage, które polegają na nakładaniu na twarz kremowej, gęstej konsystencji w postaci maski i spłukuje się je po zastygnięciu. Ten rodzaj peelingu polecany jest również dla cery suchej, chociaż bez problemu nada się dla każdego.

Pamiętajcie, by przed każdym peelingiem odpowiednio przygotować twarz uprzednio dokładnie ją oczyszczając z makijażu i wszelkich zanieczyszczeń, które naniosły się przez dzień. Peelingi najlepiej wykonywać wieczorem przed spaniem, by skóra miała szansę się zregenerować przez noc.