Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jak dbać o cerę trądzikową?

22 sierpnia 2016

Zła pielęgnacja cery jest najczęściej powodem powstawania dużych niedoskonałości cery trądzikowej. Wystarczy poświęcić około 15 minut dziennie, aby polepszyć wygląd naszej cery.

Skóra nasza codziennie jest narażona na różne niedoskonałości związane z warunkami atmosferycznymi i środowiskiem. Makijaż i produkowane sebum powoduje przyklejanie się brudu i sprzyja namnażaniu się bakterii. Dodatkowo zaburzenia hormonalne mogą dodać oliwy do ognia. To wszystko powoduje nasilenie trądziku, ale nie są one główną przyczyną trądziku. Wielu specjalistów twierdzi, że powodem powstawania zaskórników jest problemem genetyczny i przy dużym uciążliwym problemie, warto zgłosić się do specjalisty. Pielęgnacja właściwa jednak pomoże złagodzić tego objawu.

Powstawanie trądziku

Wszystko zaczyna się od zaskórników, czyli tzw. wągrów. Widoczne czarne kropki, czyli zaskórniki otwarte lub podskórnych grudek zwane zaskórniki zamknięte. Powstają one w obliczu wytwarzania się sebum lub złego złuszczania się naskórka. W zanieczyszczonych mieszkach nagle powstaje do zakażenia bakterią i w efekcie powstaje grudka z płynem, czyli pryszcz.

Jak dbać o taką cerę? Oto, 10 zasad pielęgnacji domowej:

- unikaj kosmetyków z dużą ilością olejków i alkoholu. Kumulując się razem tworzą szybką reakcję naszej skóry. W efekcie skóra przetłuszcza się jeszcze bardziej.

- odpowiednie nawilżenie kremami o lekkiej konsystencji. Takie produkty nie zatykają porów, ale zatrzymują wodę w naskórku. Najważniejsze, aby krem na dzień zawierał filtr ochronny.

- wybór właściwego podkładu to trudna sprawa. Duża warstwa podkładu maskująca niedoskonałości to nie za dobre rozwiązanie. Najlepiej niedoskonałości zakryj korektorem antybakteryjnym, a następnie nałóż podkład lekki w postaci kremu BB lub CC. 

- nie wyciskaj wyprysków. Takie mocne wyciskanie na siłę wyprysków może zaszkodzić, a nie polepszyć. Powstać mogą nawet blizny.

- oczyszczaj twarz na noc. Nie pozostawiaj makijażu na noc i nie kładź się z nim do spania. Używaj do oczyszczania płynu miceralnego lub żelu.

- oczyszczanie minimum 2 razy dziennie. Najlepiej oczyszczać twarz rano i wieczór.

- nie myj twarzy gorącą wodą, ponieważ bardzo wysusza skórę.

- złuszczaj naskórek z umiarem. Najlepiej wykonuj maseczki peelingi dwa razy w tygodniu nie częściej.

- słońce i solarium nie do końca pomaga, ale czasem pomaga lekko złagodzić powstanie następnych zaskórników.

- stosuj odpowiednią dietę. To co jemy ma też kluczową zasadę. Złe pożywienie, dużo faswódów powoduje powstawanie zaskórników.