Trwa ładowanie proszę czekać ...

Wygładzone usta zimą jak o nie dbać?

22 sierpnia 2016

Usta zimą są narażone na wiele niesprzyjających im warunków atmosferycznych. Często są wysuszone i popękane.To, one są najbardziej wrażliwym miejscem ludzkim. Nie wystarczy nawilżać je pomadką do ust czy olejkami, a zrobić dla nich coś więcej. Ale co? No właśnie o tym dowiesz się tutaj. Bo przecież usta są sylwetką naszą i powinniśmy o nich pamiętać przy pielęgnacji.

W zimie usta są narażona na wiatr, mróz, czyli niską temperaturę. Bez dobrej pielęgnacji nic im nie pomoże, aby uniknąć popękanych i spierzchniętych ust. Nawet gdy na zewnątrz nie ma dużego mrozu, wiatru warto użyć pomadki ochronnej. Najlepiej sprawdzają się sztyfty na bazie miodu i witaminy A. Możesz używać ciągle takich pomadek, nakładając grubą warstwę, aby ochronić usta.

Często popełniamy błąd tzw. oblizywanie warg podczas zimowych spacerów. W taki sposób pozbywamy się ust, bariery ochronnej i są one jeszcze bardziej narażone na uszkodzenia. A więc wychodząc z domu, możesz nawet nawilżyć usta miodem lub oliwką, ponieważ to one dokładnie nawilżą i stworzą barierę ochronną dla nich.

Podrażnione usta jednak mogą być kłopotliwe nawet podczas picia i jedzenia. Unikaj wtedy gorących posiłków, napojów, a także ostrych i kwaśnych potraw, które mogą podrażniać je. Leczenie takich ust może potrwać nawet 7 dni.

Powracając z pracy, podwórka po mroźnych i wietrznych dniach, warto ustom nawilżenia, poprzez maseczkę. Taką maseczką może być nałożony tłusty krem na usta. Wystarczy 30 minut, aby usta powróciły do lepszej formy. 

Krótko jak dbać o usta:

- nawilżać i odżywiać

- pić dużo wody mineralnej

- jeść dużo owoców

- używać wazeliny przed snem

- używać pomadki, miodu, oliwy na wyjścia na zewnątrz

- masuj plasterkiem ogórka spierzchnięte usta

- unikaj złych nawyków - oblizywania się

- nakładaj na usta przychodząc z zewnątrz tłusty krem

Tak naprawdę jest mnóstwo ciekawych sposobów na uniknięcie podrażnień ust w zimie, ale też na ich leczenie. Niestety nie każdej z nas chce się poświęcić trochę czasu i wypróbować je. A warto! Życie w biegu to nie zawsze dobre rozwiązanie dla nas Kobiet, bo przecież musimy jakoś wyglądać i być zauważaną.