Jesienna edycja ESTHETIC SHOW 2015

Nowości, edukacja i wiedza, warsztaty, konkursy i mistrzostwa. Tak najkrócej można podsumować jesienną edycję targów ESTHETIC SHOW 2015. Przez dwa dni (28-29 listopada) warszawskie centrum EXPO XXI, jak w soczewce skupiło wszystko, co dziś jest i „jutro” będzie najważniejsze w kosmetologii, medycynie estetycznej i biznesie beauty.

Jesienną edycję ESTHETIC SHOW należy uznać za prawdziwie udaną. Jako główne jej atuty zarówno odwiedzający, jak i wystawcy uznali bogaty program wydarzeń i inicjatyw towarzyszących, jak też interesującą ofertę wystawienniczą adresowaną stricte do profesjonalistów branży beauty.  Odwiedzający podkreślali szczególnie wysoką atrakcyjność i poziom merytoryczny konferencji, warsztatów czy konkursów. Nie bez znaczenia było też to, że ich tematyka dotyczyła najistotniejszych  trendów i najmodniejszych dziś kierunków rozwoju usług beauty i medycyny estetycznej oraz wizażu. Bogaty i edukacyjno-warsztatowy charakter wydarzeń towarzyszących targom spowodował, że na targi przyjechali licznie wyłącznie profesjonaliści branży beauty z całej Polski.

Konferencja – wiedza i praktyka w jednym
Podobnie jak w poprzednich edycjach ESTHETIC SHOW, tak i tym razem bardzo dużym zainteresowaniem odwiedzających targi cieszyła się towarzysząca im konferencja. Jej program (łącznie 10 praktycznych wykładów) poświęcony był najistotniejszym z punktu widzenia współczesnego rynku zagadnieniom w kosmetologii, medycynie estetycznej i zarządzaniu biznesem beauty. Przez dwa dni prelegenci - uznane w swoich dziedzinach autorytety – przybliżali tajniki najnowszych trendów w szeroko rozumianej branży beauty. Trudno wyłonić wykłady, które cieszyły się największym zainteresowaniem, ponieważ wszystkie były jednakowo oblegane.

Czytaj więcej o konferencji i prelegentach>>

 
Najbardziej prestiżowy konkurs wizażu w Polsce

Tradycją programu targów ESTHETIC SHOW są też Mistrzostwa Makijażu Make-up  dla profesjonalistów. To najbardziej prestiżowy konkurs wizażu w Polsce, a dla laureatki - przepustka do międzynarodowej kariery. W tym roku tematem mistrzostw był ekscentryczny i nasycony meksykańską kolorystyką wizerunek Fridy Kahlo. 

Zwyciężczynią tegorocznej edycji mistrzostw  została Klaudia Kłos. Laureatka głównej nagrody będzie reprezentować nasz kraj w Finale International Make-Up Championships organizowanych podczas targów BEAUTY DUESSELDORF. Drugie miejsce w konkursie zajęła Agnieszka Dudoń. Dodatkowo otrzymała także wyróżnienie specjalne od firmy Dr Irena Eris. Trzecie miejsce przyznano Annie Sudyk. Jej stylizacja zdobyła uznanie jury przede wszystkim odpowiednią oprawą makijażu pasującą do stylizacji włosów i ubioru.

Poziom artystyczny i techniczny wszystkich stylizacji był bardzo wysoki, dlatego jury postanowiło przyznać jeszcze dwa wyróżnienia. Za swoje prace otrzymały je Joanna Stolar i Ewelina Wasilczyk. Konkursowe prace oceniało jury w składzie: Anna Ciechomska (przewodnicząca), Magda Stępień, Łukasz Kościółek, Olaf Tabaczyński, Anna Uss-Wojciechowska, Kinga Kolasińska (finalistka Mistrzostw Makijażu Make-up 2014). Oceniający w swoich wyborach kierowali się takimi kryteriami jak: kreatywne podejście do tematu, umiejętność tworzenia nowoczesnych i niebanalnych połączeń kolorystycznych oraz spójność przygotowanych stylizacji.


Mistrzostwa Stylizacji Paznokci Hybrid Show
Nowością tej edycji ESTHETIC SHOW były Mistrzostwa Stylizacji Paznokci Hybrid Show. Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem stylistek z całego kraju. Spośród wszystkich nadesłanych prac, które publikowane były na profilu ESTHETIC SHOW na facebooku do finału przeszło 8 stylizacji, które uzyskały najwięcej polubień.

Uczestniczki konkursu  w czasie 90 minut przygotowały niesamowite stylizacje nawiązujące do tematu konkursu „Mikołajkowe niespodzianki”. Nad przebiegiem mistrzostw czuwało jury w składzie: Joanna Łużyńska (przewodnicząca), Justyna Jakubiec, Tomasz Jakubowski. Trójka ekspertów przyznała miejsca na podium. Najlepszą stylistką w dziedzinie hybrydowego zdobienia paznokci została Karolina Hryniewicka. Drugie i trzecie miejsce zajęły odpowiednio Katarzyna Stachura i Malwina Towarek.  

Certyfikowane warsztaty
Podsumowanie jesiennej edycji targów ESTHETIC SHOW nie mogłoby się obejść bez bardzo istotnej ich części jaką są certyfikowane warsztaty. To zamknięte praktyczne zajęcia ukierunkowane głównie na nabycie praktycznych umiejętności lub podniesienie kwalifikacji w wybranych dziedzinach wyznaczonych tematem warsztatów. Na program warsztatów jesiennej edycji złożyły się trzy tematy:
- Makijaż permanentny brwi metodą hybrydową, prowadząca Żaneta Stanisławska
- Certyfikowane warsztaty podologiczne (4 panele tematyczne)
- New look. new style – rozwiązania stylistyczne doboru opraw okularów, prowadzący Olaf Tabaczyński

ESTHETIC SHOW wiosna 2016
Sukces jesiennej edycji targów to nie tylko satysfakcja, ale przede wszystkim wyzwanie – mobilizacja do tego, aby kolejna edycja targów ESTHETIC SHOW wiosna 2016 była jeszcze atrakcyjniejsza. Do zobaczenia.